Dôležitá poznámka: Tento návrh bol osobne odovzdaný podpredsedovi vlády pre ľudské práva pánu Csákymu, ktorý sa spočiatku potešil: “Už dlho nad podobným uvažujeme, prišli ste vhod”, ale potom sa odmlčal a viac sa s nami nechcel stretnúť. My si myslíme, že preto, lebo návrh je dobrý, ale dozvedel sa, že pri našom mene je v tajnom zozname napísané “nežiadúci”.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ján a Daniela Molnárovci, bytom Devínska cesta č. 16, 841 04 Bratislava

 

 

Úrad vlády Slovenskej republiky

pán Pál Csáky

podpredseda pre ľudské práva

Bratislava

 

 

Vec: Žiadosť o preskúmanie podozrenia, či SIS svojou činnosťou neporušovala Ústavu SR v oblasti základných ľudských práv a slobôd voči občanom Jánovi Molnárovi, nar. 11.9.1948 v Bratislave a Daniele Molnárovej, rodenej Schmidtovej, nar. 3.1. 1959 v Pôtri Slatinka, resp. či bol založený spis v súlade so zákonmi SR.

Vážený pán podpredseda,

úvodom nám dovoľte zaželať Vám veľa úspechov a tvorivej invencie vo Vašom ušľachtiľom poslaní, pri obhajovaní ľudských práv. Obraciame sa na Vás jednak na podpredsedu vlády pre ľudské práva a tiež aj ako na polslanca NRSR so žiadosťou aby ste iniciovali vo Výbore pre kontrolu SIS NRSR prešetrenie nášho podozrenia z porušovania Ústavy Slovenskej republiky v oblasti ľudských práv najmä článku 12 od.1. „Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné." Ods. 2. „Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať." Čl. 19 ods. 1. „Každý má právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a na ochranu mena."

Ešte pred voľbami do NRSR sme podali podnet na Ústavný súd SR, aby začal konať vo veci porušenia zákona o kontrole SIS občanmi, nakoľko nám bolo zobraté právo na vyšetrenie nášho podozrenia, že sme sa dostali nezákonným spôsobom do rozpracovania SIS /zneužitie právomoci - chorobná závisť konkrétnych pracovníkov bývalej Štb, v spojení s KGB/ a bola nám spôsobená škoda za vyše 20 miliónov korún. Našu žiadosť sme podložili dôkazmi, že sme vo februári 1996 písomne požiadali riaditeľa SIS o preskúmanie nášho podozrenia z nasadenia kaskadéra proti nám, ktorý mal čelnou zrážkou spôsobiť ublíženie na zdraví našej rodine včetne našich detí, vtedy trojročnej Otílie a polročnému Michalovi. Odpoveď sme do dnešného dňa nedostali. Taktiež sme nedostali odpoveď od vtedajšieho predsedu výboru pre kontrolu SIS pána poslanca Urbana, ktorého sme tiež písomne požiadali o prešetrenie nášho podozrenia. Vzhľadom na tieto skutočnosti sme dospeli k záveru, že nám bolo zobraté právo na vyšetrenie nášho podozrenia a tým náš podnet je príslušný Ústavnému súdu.

I napriek tomu, že Ústavný súd doposiaľ nerozhodol, žiadame Vás, aby ste iniciovali vo Výbore pre kontrolu SIS, prešetrenie nášho podozrenia.

Ostávame s pozdravom

Ján a Daniela Molnárovci

V Bratislave: 19,11,1998

Príloha: Podnet na US SR

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

N á v r h

na organizáciu kancelárie pre ľudské práva pri Úrade vlády SR

 

 

Kancelária pre ľudské práva pri Úrade vlády SR zabezpečuje styk s verejnosťou, ktorá sa cití byť v ohrození, bola ohrozovaná systémom vládnutia bývalej vlády, alebo má podozrenie z porušovania ľudských práv voči sebe, svojej rodine alebo inej osobe a poskytnúť jej pomoc pri dodržiavaní ľudských práv a slobôd, ktoré sú pre každého občan zaručené v zmysle Ústavy Slovenskej republiky najmä článku 12 od.1. „Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné." Ods. 2. „Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať." Čl. 19 ods. 1. „Každý má právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a na ochranu mena."

 

 

 

Humanita spočíva v tom,

aby človek nikdy nebol obetovaný pre cieľ.

Schweitzer

Nie je žiadným tajomstvom, že dnešok je poznačený celosvetovým poklesom morálky, ľudskosti, že tento pokles neprodukujú obyčajní ľudia, ale mafie, podsvetie a tajné spolky. Mafia je všeobecný pojem. Mafiánci sú navonok inteligentne vyzerajúci muži v bielych košeliach s kravatami, ale ich pravá tvár je tvár muža, ktorý inteligentným spôsobom a za každú cenu chce žiť na úkor iných, za túto cenu strieľa do živých terčov ľudí, kladie bomby pod autá...

Čím to je, že v oblasti mravnosti, morálky a čestnosti nedokážeme byť dostatočne prezieraví? Vieme dopredu na mnoho rokov naplánovať ekonomický rozvoj, budovať diaľnice, stavať byty, ale s poklesom morálky, čestnosti a mravnosti nikto nechce rátať. A pritom to bola prapríčina zániku mnohých vyspelých civilizácií a na tomto pravidle stroskotal aj veľký Rím, ktorý už dosiahol svoj vrcholný rozkvet. Prečo si niektoré negatívne javy všimneme až v takej fáze, keď je už doslova neskoro.

Svet si toto začína uvedomovať, nasvedčuje o tom aj nedávny Kodaňský summit, ktorý konštatoval, že viac než miliarda ľudí, teda každý piaty človek na svete, žije v úplnej chudobe, pod hranicou existenčného minima. 550 miliónov ľudí zaspáva hladných, na následky chudoby umiera ročne 18 miliónov. Nezamestnaných je vyše 120 miliónov! Zadĺženosť rozvojových krajín sa za posledných desať rokov zdvojnásobila a dosiahla čiastku 1,4 bilióna USD. Svet, ktorý sa zbavil ideologickej bipolarity, len odhalil sociálnu bipolaritu. Za dvadsať rokov sa prehĺbila priepasť medzi boháčmi a chudobnými o 30-násobok. Dnes predstavujú príjmy 20% bohatých až 61-násobok toho, čo sú príjmy 20% chudobných, v niektorých prípadoch až 1.000-násobok! Nespočetné občianske vojny, ktoré sú interpretované ako vojny etnické, náboženské alebo politické, majú väčšinou sociálne alebo ekonomické motívy. OSN uvádza, že len tri z 82 vojnových konfliktov boli konfliktami medzi štátmi. V ostatných išlo o spory o ovládaní ekonomiky a neriešené sociálne problémy. Bohaté krajiny doslova drancujú rozvojové krajiny o ich surovinové bohatstvo.

 

 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Trhové hospodárstvo, to nie sú vždy len čisté obchody, čestné návrhy, ale aj nekalé gaunerské spôsoby a snahy jednotlivcov zbohatnúť na úkor druhých. Za posledné štyri roky bývala vláda neurobila zásadné zmeny v prospech morálky, ba naopak sú signály, že SIS spolupracovala s podsvetím pri likvidácii nepohodlných ľudí. Doposiaľ sa o týchto skutočnostiach mlčalo, nakoľko sa tieto praktiky využívali v politickom zápase. Ale čaša sa naplnila a preliala. Tieto praktiky sa preniesli na nič netušiace obyvateľstvo. Dôstojníci bývalej tajnej služby, agenti, prisluhovači, donášači a rôzne gaunerské typy ľudí, doslova zaútočili na slovenského podnikateľa - slovenské rodiny. Každý chcel rýchlo zbohatnúť, vzorom boli politickí prominenti bývalej vlády. Tak ako tvrdá droga poškodila státisíce slovenských rodín, tak aj nová droga ekonomickej závislosti poškodzovala tisíce slovenských podnikateľov a ich rodiny. Jasným signálom boli modré obálky na poštách. Bežnú korešpondenciu vymenili obálky od vymáhačov, polície, justície a podobne. Že by sme boli všetci takí hlúpi a nevedeli podnikať, nevedeli si zrátať náklady a výnosy? Nie, my sme len neskúsení z nekalosúťažných intríg. Nechceme pripustiť, že sme boli plánovane chytaní do ekonomickej závislosti, že sme boli plánovane likvidovaní. Na našej likvidácii pracovali celé tímy, ktoré rozpracovali každý krok nášho neúspechu, samozrejme, že všetko muselo vyzerať ako náš neúspech, naša neskúsenosť, naša neschopnosť.

Bývalá vláda za svoje štvorročné obdobie podporovala nespočetné množstvo rôznych konferencií takmer o všetkom, ale o poklese morálky, o človeku na prelome dvoch tisícročí sa akosi zabudlo. Absencia takýchto podujatí mala tiež za následok pokles morálky na Slovensku. Človek nemôže byť obeťou trhového hospodárstva. Preto je nanajvýš nutné, aby sa týmto problémom začali zaoberať aj najvyššie inštitúcie. V prospech ďalších generácii, našich detí by sme sa nemali báť otvoriť aj chúlostivé témy. Ako postihuje človeka, ľudskú dušu prechod na trhové hospodárstvo? Sú naši občania dostatočne pripravení proti nemorálnemu partnerovi? Nepotrebujú naši občania semináre, kurzy s touto tématikou?

Podstata humanity je pochopiť toho druhého, pomôcť mu za každých okolností. Aj pri sebevražde sa lekári snažia zachrániť ľudský život, káže im v tom etika ich povolania, i keď si obeť siahla na svoj život sama, dobrovoľne, vlastným pričinením. Etika trhového hospodárstva by sa mala niesť v podobnom duchu. Mala by platiť zásada ľudskosti. Ak sa človek aj vlastným pričinením dostane do tiesne, má právo na pomoc. Obvzlášť by táto zásada mala platiť o rodinách s maloletými deťmi, ktoré nemôžu niesť zodpovednosť za konanie svojich rodičov.

Hlavnou náplňou kancelárie pre ľudské práva pri Úrade vlády SR, by malo byť podchytávanie rôznych foriem porušovania ľudských práv v akejkoľvek podobe. Prieskum verejnej mienky ukázal, že ľudské práva sa porušovali nevedome, či vedome, v štyroch rovinách, tak ako to ukazuje následný graf.

1. V ústavnosti zákonov

2. V rozhodnutiach štátnej správy

3. V rozhodnutiach v exekutíve

4. Na základe sťažností od občanov

 

 

 

 

Aj na Slovenku, najmä za posledné štyry roky vládnutia predošlej vlády, trhové hospodárenie prinieslo prebudenie negatívnych emócií u jednotlivcoch, ktorí nerešpektujú právo a Ústavu Slovenskej republiky a svojím arogantným konaním obmedzujú slobodu a dôstojný život iných. Sú signály, že organizovaný zločin sa najmä za posledných štyroch rokov rozšíril aj do štátnej správy, čím sa v mnohých prípadoch občan nemohol dovolať pravdy. Vytvárali sa tajné spolky a úzke skupiny ľudí, ktorí sa profesionálne zaoberali chytaním ľudí do ekonomickej závislosti pod rúškom rôznych exkluzívnych dohôd a zmlúv, pričom hrubo zasahovali do práv poškodeného občana, do práv zaručených Ústavou Slovenskej republiky. Ich hnacím motorom bolo získanie financií a majetku na úkor druhých. Aj vyspelí západní susedia sa začínajú touto otázkou vážne zaoberať. Po voľbách v Spolkovej republike Nemecko sa nová vláda usiluje presadiť pojem „vybudovať trhové sociálne prostredie".

Trhové sociálne prostredie si vyžaduje aj zmenu postoja k občanovi. Doposiaľ občan nebol účinne chránený proti organizovanému zločinu najmä takému, ktorý cielene a utajovane prevádza ekonomické straty svojej obete s cieľom zmocniť sa jej duchovného bohatstva, alebo odstrániť konkurenciu z trhu. Právny systém nedovoľoval a nedovoľuje spájať občianskoprávne veci, obchodnoprávne veci a trestné veci v jednom konaní. Túto legislatívnu medzeru využívali „profesionáli", ktorí mali najčastejšiu metódu „all Capone", konšpiráciami ekonomických útokov donútili svoju obeť k trestným činom spáchaným v sebaobrane - odpredanie veci, na ktoré viazne záložné právo bankovej inštitúcie, nezaplatenie zákonného poistenia, nezaplatenie povinných daní, tiesňové zaobstarávanie financií na potraviny, na prežitie a podobne, čím obeti privodili trestné stíhanie a následne obmedzenie osobnej slobody vyšetrovacou väzbou alebo väzením. Potom sa ľahko zmocnili jej duchovného a materiálneho bohatstva. Spôsob hodný odsúdenia, neľudský a barbarský, ale ťažko odhalitelný. Je veľa známych prípadov, keď podnikateľovi nedodržaním zmluvných podmienok spôsobili finančné straty prevyšujúce jeho záväzky a štátna správa trestala následok príčiny a nie príčinu. Podnikateľ, ktorý nevládal splácať úvery, pohľadávky, len z dôvodov, že je mu bol zadržiavaný výrobný prostriedok, nedodržiavaním zmluvných podmienok mu spôsobili značné finančné škody sa dostával do konkurzu ako dlžník a mnohokrát aj do väzenia ako podvodník, pričom on konal len v sebeobrane. „Profesionáli" dokázali v prepojení so štátnou správou zdržiavať občianskoprávne, obchodnoprávne a trestné konania smerujúce k odhaľeniu ich útoku, a naopak dokázali urýchlovať konania proti svojej obeti, ktorej spôsobili straty. Týmto spôsobom sa takmer nedalo odhaliť ekonomický útok, nakoľko postihnutý bol skôr potrestaný za svoje dlhy, než mohol preukázať svoju nevinu. 4% súdny poplatok nedovoľoval podnikateľovi, ktorý bol v takejto finančnej situácii obhajovať svoje práva. Občan sa nedokázal proti takýmto praktikám brániť, nemohol sa dovolať pravdy a mnohokrát bol potrestaný za sebeobranu pri porušovaní jeho základných práv, čo je v rozpore s ľudskosťou.

Preto je potrebné prehodnotiť pojem „ľudskosť" a zakomponovať ho do všetkých legislatívnych noriem a v tomto smere zmeniť aj paragrafové znenie ústavy.

Z predošlého grafu vyplývalo, že najviac odhalení porušovania ľudskosti bude prichádzať od samotných občanov. Preto toto oddelenie, ktoré bude zbierať takéto informácie, by malo byť najväčšie.

Následujúci graf z prieskumu sťažností občanov zameraného na porušovanie ľudských práv ukazuje pomer očakávaných sťažovateľov vo veciach:

1. Občianskoprávnych

2. Obchodnoprávnych

3. Trestnoprávnych

4. Občianskoprávnych súbežne s obchodnoprávnymi

5. Občianskoprávnych súbežne s trestnoprávnymi

6. Obchodnoprávnych súbežne s trestnoprávnymi

7. Občianskoprávnych súbežne s obchodnoprávnymi súbežne s trestnoprávnymi

 

 

 

Hlavným cieľom kancelárie bude mapovať všetky prípady, ktoré majú charakter porušovania „ľudskosti", najmä organizovaného zločinu, proti ktorým sa občan nedokáže účinne brániť.

Jednotliví referenti budú zbierať informácie, zapisovať podstatu sťažovateľa a predkladať materiály a dôkazy na posúdenie vedúcim oddelení pre veci občianskoprávne, obchodnoprávne a trestné. Vedúci oddelení, ľudia znalí a odborne zdatní zvážia ďalší postup. V prípade potreby posúdia v jednom konaní veci občianskoprávne, obchodné a trestné a vydajú uznesenie na zverejnenie prostredníctvom tlačoého odboru príslušným inštitúciám, smerujúce k náprave, dodržiavaniu ľudských práv. V tých závažnejších a komplikovanejších prípadoch zasadne senát pre vydávanie osvedčení, ktorý je zložený z odborníkov: filozof, humanista, psychológ, sociológ, ekonóm, komerčný právnik, advokát. V prípade úspechu sťažovateľa senát vydá osvedčenie o nálezu podozrenia z porušovania „ludskosti" s doporučením konania pre štátnu správu a exekutívu. Takto môže senát odporučiť svojou váhou, ktorú samotný občan nemá, aby nezávislé súdy začali konať v určitom poradí tak, aby to pre navrhovateľa /sťažovateľa/ bolo čo najvýhodnejšie pri odhaľovaní tajných útokov a rafinovaných konšpirácii proti nemu.

Vo viacerých prípadoch pomôže už len tá skutočnosť, ktorú radový občan nemôže nijako ovplyvniť, že váhou rozhodnutia senátu kancelárie pre ľudské práva pri Úrade vlády SR, súdy začnú konať najskôr v prípadoch smerujúcich proti odporcovi i keď na navrhovateľa je skôr podaný iný podnet. Takýmto usmernením sa zabráni útočníkom vyzdvihnúť to, čo potrebujú a umlčať to čo im nevyhovuje.

 

Bloková schéma organizačnej štruktúry

Kancelárie pre ľudske práva pri Úrade vlády SR

 

 

 

 

 

 

Neodmysliteľnou náplňou tlačového odboru kancelárie pre ľudské práva pri Úrade vlády SR v zmysle prevencie bude organizácia rôznych kultúrnych podujatí, konferencií, seminárov na tému „Dodržiavanie ľudských práv na prelome dvoch tisícročí". Vo vyspelej Európe sú známe mnohé iniciatívy tohoto zamerania. V Čechách pri prezidentskej kancelárii už niekoľko rokov funguje nadácia Fórum 2000, ktorá usporiadava pravidelne každoročne seminár s tématikou ľudskosti. Tohoto roku bola prednášať aj manželka amerického prezidenta pani Hillary Clintonová. Český prezident sa nedávno zmienil, že má v úmysle založiť Dom humanity pri prezidentskej kancelárie s podobným zameraním. V Spolkovej republike Nemecko víťazné strany, Sociálno demokratická strana a Strana zelených presadzujú „zavedenie sociálneho trhového prostredia", v ktorom dôležitú úlohu bude zohrávať ľudskosť na konci 20. storočia. Na túto tému sú zamerané rôzne semináre, konferencie a pod. Britský premier Tony Blear vo svojích vystúpeniach uprednostňuje zmeny predovšetkým v oblasti dôslednejšieho zabezpečovania a dodržiavania ľudských práv v trhovej ekonomike. Každoročne usporiadava seminár na túto tému. Podobne je to aj v iných vypelých západných krajinách vo Francúzsku, v Kanade, ...

Motto:

Kým celý svet za uplynulé roky sa snažil odstrániť negatívne vplyvy trhového hospodárenia v oblasti dodržiavania ľudských práv, Slovensko vďaka bývalej vlády pod vedením HZDS, dosiahlo opäť prvenstvo v jemu tak blízkej anomálnej oblasti, v demoralizácii ľudstva, i keď vo o svetovom merítku zanedbateľného malého regiónu, akým je Slovensko. Za posledné štyri roky aj Slovensko značnou mierou prispelo k celosvetovému poklesu morálky na našej planéte. Mafie, podsvetie a tajné spolky ovládli štátnu tajnú službu SIS a prostredníctvon nej Ministerstvo vnútra a celú vládu. Výsledok bol katastrofálny, tajná služba ochraňovala mafiáncov, podsvetie a tajné spolky a neľudsky zaútočila na slušných ľudí, ktorí odhalili tento zámer. Mečiarovi muži v bielych košeliach a kravatách vytunelovali Ministerstvo financií a doslova „ukradli" zo štátnej kasy vyše 17 miliárd Sk a za sebou zanechali „sodomu gomoru", nezamestnanosť, zadĺženosť podnikov, nefungujúci trh, drvivú väčšinu obyvateľstva v biede ostatných na pokraji životného minima. Na druhej strane „vyprodukovali" niekoľko miliardárov, milionárov a zbohatlíkov, ktorí zbohatli vďaka organizovanému zločinu, ktorý táto vláda viedla proti čestným ľuďom. Bude trvať nejaký čas, kým sa slovenská ekonomika a slovenská morálka z tejto pohromy spamätá. Preto je treba do budúcna dôslednejšie strážiť ľudské práva. Preto v najbližšej budúcnosti treba rehabilitovať všetkých tých, ktorých postihla táto vlna nemorálnosti, ktorým boli uberané základné ľudské práva a spôsobená ujma na ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti, a finančne odškodniť tých, ktorým táto mašinéria priniesla aj finančné straty. Veď humanita spočíva aj v tom, aby bol každý odškodnený, na ktorom sa spáchala krivda. Nemôže trpieť rodina, deti za to, že v štáte vládli mafiánci.

Jeden zo závažných podozrení porušovania ľudských práv je podnet rodiny Molnárovej, ktorý bude kancelária pre ľudské práva pri Úrade vlády riešiť.

Pán Ján Molnár má podozrenie, že už bývalá Štb založila spis na jeho osobu z národnostných dôvodov. Jeho matka pochádzala z českej rodiny a jeho otec z maďarskej rodiny. Jeho dedko Gustáv Svoboda, ktorý prišiel na Slovensko z Čiech, zasadil strom, postavil dom a musel z dôvodov čechománie opustiť Slovensko. Bol významným štátnym zamestnancom, za mesto Bratislava vítal ako velitel konskej jazdy prezidenta Masaryka pri jeho návštevách na Slovensku.

Pán Molnár má dôvodné podozdenie, že po revolúcii sa jeho spis dostal do rúk istej skupiny bývalých pracovníkov Štb, ktorá intenzívne aj po revolúcii spolupracovala a bola riadená ruskou KGB. Táto organizácia doposiaľ operuje na území Slovenska a spôsobila mu značné finančné straty za jeho verejnú a spoločenskú angažovanosť. Nebol členom KSS a bol známy tým, že predpovedal pád komunistického zriadenia i na verejnosti.

Porušovanie základných ľudských práv vidí v tom, že mu je systematicky bránené v zaobstarávaní si potrebných financií na potraviny pre jeho rodinu a týmto sa dostali do ohrozenia na zdraví nielen oni ako rodičia, ale aj jeho maloleté deti, osemročná Otília a trojročný Michal. Čo je v rozpore s Ústavou SR čl. 12 ods 1., 2 a čl. 19 ods. 1. Nemrzí ho tá skutočnosť, že v roku 1993 mu zanikla firma vplyvom preukázateľného protiprávneho obmedzovania jeho vlastníckych práv a stratilo zamestnanie takmer 50 občanov a jemu ostali len dlhy, lebo cíti vinu v tom, že sa zaplietol do politiky, založil združenie občanov NVO s cieľom vybudovať dom vynálezcov a využiť na to televíziu, i keď to vtedajšia ústava nezakazovala. Ale po vyhlásení samostatného Slovenska, najmä od roku 1994 je mu systematicky bránené v podnikaní, splácaní úveru, zadržiava sa mu protiprávne výrobný prostriedok a spolu s manželkou je im bránené vo výchove svojích detí a uberané právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a najmä je im bránené poctivo pracovať a tak získavať financie na obživu svojích detí. Spolu s manželkou od roku 1994 do roku 1998 vyprodukavali hodnoty za takmer 20 miliónov korún. Denne pracovali 16 hodín na úkor výchovy svojích detí a zanedbávanie rodiny, len aby čestnou prácou zarobili na živobytie, ale každý mesiac im „neznámi - známi" páchatelia zbúrali ich dielo. Mesiac za mesiacom, rok za rokom. Spolu s manželkou dokázali nahradiť, pracovali až za 12 členný koletív. Ale zakaždým, keď sa chystali predať svoje dielo, im „neznámi-známi" páchatelia dielo zbúrali. Mesiac za mesiacom, rok za rokom. Takto namiesto zisku sa zadlžovali a ich veritelia sa stali pre nich nebezpečnými, nakoľko pri vymáhaní používali a doposiaľ používajú nedovolené, protiprávne a neľudské spôsoby. Na druhej strane majú dôkazy, že predsa im rôzne firmy dlhujú takmer 12 miliónov korún, ktoré ovšem nemôžu vymôcť aj napriek niektorým právoplatným rozsudkom. Cíti veľmi nespravodlivé, že bývalá vláda odllžovala, zvýhodňovala a poskytovala zahraničné úvery morálne pokleslým ľuďom, pripravila Slovensko o takmer 17 miliárd korún a na druhej strane poctivým, ambicióznym a úspešným podnikateľom, ktorí ovšem mali iný názor, kládla úmyselne polená pod nohy, prenasledovala ich štátnou tajnou službou a neľudským spôsobom im sťažovala život, uberala na dôstojnosti a neštítila sa ohrozovať nevinné deti. Je toho názoru, že kto bojuje za svoje práva, bojuje aj za práva ostatných a preto je ochotný podrobnejšie vypovedať o týchto veciach.

Pán Molnár má podozrenie, že v roku 1996 bol proti nemu a jejho rodine nasadený kaskadér „profesionál" s cieľom ublížiť na zdraví jemu a jeho rodine za angažovanosť v masmediálnej oblasti. Vtedajší riaditeľ SIS Ivan Lexa jeho sťažnosť prijal, ale do dnešného dňa nevybavil a ani poslanec pán Urban za HZDS, predseda výboru pre kontrolu SIS, nevybavil jeho podnet na prešetrenie podozrenia z porušovania Ústavy SR v oblasti ľudských práv proti nemu a jeho rodine SIS. Je svedkom, že ho najskôr riaditeľka sekretariátu nahovárala na spoluprácu pri založení „ženskej úderky" proti niektorým poslancom bývalej opozície, že osobne Ivan Lexa ho nahováral na spoluprácu proti M.Kňažkovi a iným, čo odmietol. Ako dôsledok jeho postoja považuje terajšiu katastrofálnu situáciu. Kým pred revolúciou nažíval spokojne, teraz vďaka svojej mravnosti a čestnosti žije na pokraji biedy, stíhaný, prenasledovaný, zastrašovaný, ohrozovaný s perspektívou prvého bezdomovca s celou jeho rodinou jeho deťmi osmeročnou Otíliou a trojročným Michalom.

Cíti sa byť v ohrození, v januári im „neznámy - známy" páchateľ protiprávne vybral z účtu ich podiel z podnikateľskej činnosti, keď sa domáhali svojho práva vo februári 1998 mu neznámy páchateľ najskôr niekoľkokrát prepichol gumy na aute a nakoniec ho podpálil.

Spolu s manželkou bolo proti nim vznesené obvinenie bez akéhokoľvek predchádzajúceho výsluchu z fiktívneho podvodu, nesplatenia úveru a hrozí im odňatie slobody. Na druhej strane pán Molnár preukázal, že mu je niekoľko rokov zadržiavany výrobný prostriedok, čo povrdil Okresný súd v Lučenci. Taktiež svojim rozsudkom potvrdil, že LC Print Lučenec mu dlhuje 4,3 milióna korún. Predložil dôkazy, že minimálne v troch prípadoch mu boli odobraté práva v zmysle občianskoprávneho konania, minimálne v troch prípadoch v zmysle obchodné práva a v jednom prípade vo veci trestnoprávnej, keď podal podnet na prešetrenie podozrenia proti osobám, ktoré mu 4 roky bránia využívať Ústavou zaručené vlastníctvo, podvodným spôsobom ho pozbavili vlastníckeho práva na dobu 4 rokov a obohatili sa na jeho úkor najmenej o 4,3 milióna korún, čo polícia po „prešetrení" založila Ad acta. Podnety z jeho stranu sa zdržiavajú a naopak podnety proti nemu sa uprednostňujú. Má podozrenie, že sa stal obeťou organizovaného zločinu, ktorý bývalá štátna správa nemala záujem odhaliť.

Navrhuje, aby jeho prípad sa posuzoval komplexne, aby sa zobralo do úvahy, že úvery nemôže splácať preto, lebo, ako preukázal rozhodnutiami súdu, je mu bránené v podnikaní a jeho pohľadávky prevyšujú jeho zadĺženosť. Preto sa cíti byť nevinný, obžalobu proti nemu a jeho manželke považuje za vykonštruovanú a navrhuje aby, Výbor pre kontrolu činnosti SIS sa zaoberal jeho podnetom, ktorý podal ešte v roku 1996. V prípade potvrdenia, že išlo o jeho rozpracovanie SIS žiada o rehabilitáciu a plné finančné odškodnenie.

Kancelária pre ľudské práva pri Úrade vlády SR sa bude týmto prípadom zaoberať, požiada Výbor pre kontrolu SIS o správu a v prípade nálezu vyhovie žiadosti rodiny Molnárovej a bude ju rehabilitovať a finančne odškodňovať.

 

V Bratislave 19.11.1998

 

 

Podnet na ústavný súd